^ Back to Top

AKTUALNIE NA STRONIE

We have 62 guests and no members online

 

 

Klasa dziennikarsko-humanistyczna

Klasa dziennikarsko-humanistyczna (z rozszerzoną ilością godzin z języka polskiego, po pierwszej klasie uczniowie wybierają wg własnych zainteresowań dodatkowe przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym)

Czy interesują Cię takie przedmioty jak język polski, historia, wiedza o społeczeństwie i kulturze, lubisz czytać i wypowiadać się na różne tematy?

 Jesteś humanistą!!!

Wybierz klasę humanistyczną, a w niej zdobędziesz wiedzę o współczesnym świecie kultury, literatury, polityki, filozofii, społeczeństwie, a także o przeszłości, która nas ukształtowała, zrozumiesz relacje między tym, co było, a tym, co jest i będzie…

W nowoczesny sposób zapoznasz się z materiałem, który pozwoli Ci podjąć studia tak popularne dziś jak socjologia, politologia, psychologia, prawo, kulturoznawstwo czy filologia polska, historia.

A jeśli czujesz, że SŁOWO ma dla Ciebie szczególne znaczenie i chcesz je przelać na papier lub przekształcić w OBRAZ I DŹWIĘK, by się nimi podzielić i wpływać na otaczający świat – wybierz profil dziennikarski. Nie ma współczesnego świata bez mass mediów: prasa, radio, telewizja i Internet to czwarta władza, częścią której możesz się stać. W ramach warsztatów dziennikarskich będziesz:

  • Uczyć się pracy redakcyjnej,
  • Poznawać gatunki publicystyczne,
  • Pisać artykuły na interesujące Cię tematy,
  • Współtworzyć gazetkę szkolną w kilku językach,
  • Redagować strony w lokalnej prasie,
  • Współtworzyć publikacje o szerszym zakresie,
  • Poznawać współczesne media poprzez wizyty w redakcjach, np. w Gazecie Wyborczej lub w ONECIE,
  • Uczestniczyć w spotkanych z ludźmi mediów i kultury.

Czy wiesz, że możemy się poszczycić comiesięcznym redagowaniem całej strony w IRG? Poszukaj nas!

Czy wiesz, że redagujemy gazetkę szkolną w czterech językach? Sprawdź na stronie internetowej naszej szkoły!

Współpracujemy z instytucjami kultury i nauki, np. z IPN – em. Regularnie bierzemy udział w debatach oxfordzkich, poświęconych zagadnieniom współczesnej historii. Już drugi raz w ciągu trzech lat nasi uczniowie zostali laureatami konkursu „Wygraj Brukselę” i odwiedzą Parlament Europejski.

To wszystko i wiele więcej oferujemy Ci w klasach: humanistycznej i dziennikarskiej.