^ Back to Top

AKTUALNIE NA STRONIE

We have 61 guests and one member online

 

Klasa ścisła

Klasa o profilu ścisłym (z rozszerzoną ilością godzin z matematyki, po pierwszej klasie uczniowie wybierają wg własnych zainteresowań dodatkowe przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym) Dla zainteresowanych prowadzone będą zajęcia dodatkowe z zakresu lotnictwa oraz organizowane będą szkolenia szybowcowe przez Aeroklub ROW Rybnik w Gotartowicach.

Czy marzysz o tym, by zostać inżynierem? Lubisz matematykę? A może nawet fizykę? Chcesz poszerzać swoją wiedzę wśród osób o podobnych zainteresowaniach i pod fachowym kierownictwem? Jeśli tak, powinieneś wybrać ten profil!
 
Jest to klasa dla osób planujących studia na kierunkach politechnicznych i uniwersyteckich kierunkach technicznych, o sprecyzowanych zainteresowaniach matematycznych i fizycznych, pozwalająca na pogłębienie wiedzy z zakresu chemii czy informatyki.
 
Matematykę na poziomie rozszerzonym będziesz realizował już od klasy pierwszej, a wybór pozostałych przedmiotów w zakresie rozszerzonym należy tylko do Ciebie i dokonasz go w klasie drugiej.
 
Zdobyta podczas nauki wiedza pozwoli Ci doskonale się przygotować do obowiązkowego egzaminu maturalnego z matematyki, a następnie na studiowanie takich kierunków jak np.: matematyka, fizyka, informatyka, budownictwo, automatyka i robotyka, elektronika, elektrotechnika, logistyka i wiele innych. Uczelnie techniczne fundują swoim najlepszym studentom stypendia.

Nauka w tej klasie pozwoli Ci na nabycie umiejętności logicznego myślenia i ukształtuje zdolności posługiwania się technologią informacyjną, niezbędną do funkcjonowania w dzisiejszym świecie.

Szczególnie uzdolnionym uczniom proponujemy indywidualny tok nauczania, a uczniom mającym zaległości - pomoc w ich nadrobieniu.

W ramach zajęć dydaktycznych przewidujemy różnorodne wyjazdy, m.in. do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie czy też zwiedzanie reaktora jądrowego w Świerku.
 
Wybór bardzo dobrego profilu liceum to gwarancja wysokiej oceny na maturze, która otwiera drzwi na wymarzone studia. Zapewniamy wysoki poziom nauczania i indywidualne podejście do każdego ucznia.