^ Back to Top

AKTUALNIE NA STRONIE

We have 51 guests and no members online

Treść porozumienia oraz regulamin stypendium.

Technik elektryk

Technik elektryk o specjalności urządzenia i instalacje górnicze

Lubisz nowinki techniczne? Chciałbyś zdobyć konkretny i pewny zawód, który da Ci możliwość zatrudnienia w największych zakładach i przedsiębiorstwach, bądź założenia własnej działalności gospodarczej? Jeśli tak – rozważ koniecznie możliwość kształcenia się u nas w zawodzie technik elektryk o specjalności urządzenia i instalacje górnicze!

Trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie życie bez użytkowania energii elektrycznej. Energia elektryczna jest nam tak samo potrzebna jak woda i powietrze. Z elektrycznością mamy do czynienia w każdej gałęzi przemysłu, w każdym przedsiębiorstwie oraz gospodarstwie domowym – wszędzie wykorzystywane są maszyny i urządzenia elektryczne. Odpowiedniego wyposażenia elektrycznego potrzebuje również – tak popularny na naszym terenie – przemysł górniczy. Dodatkowe zajęcia  w ramach specjalności pozwolą Ci uzyskać wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia pracy elektryka właśnie na kopalni.

Szkoła posiada bogate zaplecze dydaktyczne – zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli z dużym doświadczeniem odbywają się w nowoczesnej pracowni elektrycznej oraz na warsztatach szkolnych. Ponadto szkoła współpracuje z NWR Karbonia oraz Jastrzębską Spółką Węglową.

Ukończenie szkoły na tym kierunku daje Ci możliwość zatrudnienia:

  • w kopalniach węgla kamiennego
  • w budownictwie (wykonywanie instalacji elektrycznych)
  • w zakładach przemysłowych każdego typu
  • w zakładach usługowych i firmach instalujących sprzęt elektryczny
  • w elektrowniach, zakładach energetycznych, hutniczych i transportowych