^ Back to Top

AKTUALNIE NA STRONIE

We have 101 guests and no members online

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2012/2013

 

W sobotę, 20 kwietnia, przedstawiciele naszej społeczności szkolnej: Tomasz Draga z kl. 2 B Liceum Ogólnokształcącego i Mateusz Pawlaczyk z kl. 4 Technikum Ochrony Środowiska stanęli w szranki z około 170 uczniami z całego województwa śląskiego na XXVIII Etapie Wojewódzkim Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, który miał miejsce w LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach. Obaj reprezentanci szkoły godnie reprezentowali naszą placówkę, za co zasłużyli na serdeczne gratulacje i wyrazy uznania. W szczególności podziw budzi wynik Mateusza, który zdobył 21 miejsce w etapie pisemnym, czyli tym samym zdeklasował 150 uczniów z innych szkół!
JESZCZE RAZ GRATULUJEMY!

 

Ola jest w trzeciej klasie technikum ekonomicznego i ma ogromną wiedzę ekonomiczną. Jej zainteresowania tematyką zarządzania firmą, ekonomią, finansami i przedsiębiorczością zaprocentowały SUKCESEM!!!  Jakim…?  Otóż Ola Czempiel (w piątek 12 kwietnia br.) brała udział w półfinale konkursu „Kurs na zysk” w Mikołowie zorganizowanym przez Bank Spółdzielczy, w którym to zajęła 3 miejsce i nagrodę w wysokości 500 zł i tym samym dostała się do FINAŁU tego konkursu, który odbędzie się w czerwcu tego roku.
Ponadto dzień później Ola pojechała na półfinały Olimpiady Wiedzy o Gospodarce do Bielska-Białej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną i tam pokonując 26 półfinalistów Olimpiady przeszła do FINAŁU. W finale brało udział 8 osób i polegał on na wylosowaniu trzech pytań i udzieleniu ustnych odpowiedzi przed 4-osobowym jury składających się z profesorów i doktorów tej uczelni. Ola udzielała bardzo profesjonalnych odpowiedzi, a jury z podziwem Jej słuchało. Dzięki temu w finale pokonała 7 osób i uzyskała DRUGIE miejsce FINAŁOWE!!! Nagroda jaką Ola przywiozła z Bielska jest INDEKS i OPŁACONE 2 LATA STUDIÓW na WSEH na dowolnie wybranym kierunku!


Miło nam poinformować, że 25.03.2013r. pięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Językowego "Pokaż nam Język" w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie.
Byli to:
1. Denis Grzegorczyk kl. II b
2. Dominika Rauk kl. III c
3. Anna Kurowska kl. II b
4. Marta Peszke kl. III a
5. Karolina Sosz kl. III a
Aby dostać się do półfinału rywalizowali z blisko 16000 konkurentów z całego kraju. Tym bardziej gratulujemy im SUKCESU!!!
Mariola Ostafińska
Ewa Radwan


Łukasz Cena, uczeń klasy II a, zwyciężył w etapie szkolnym i zakwalifikował się do etapu okręgowego ( II stopnia) XXXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, który odbędzie się 21 stycznia 2013r. w Instytucie Języka Angielskiego Uniwersytetu Śląskiego.

 

23 listopada 2012 r. odbył się finał XX Ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza o Laur Plateranki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Platerw Sosnowcu.
Każdy z uczestników przedstawiał własną twórczość poetycką. W finale zaprezentowano 32 wiersze spośród 282 nadesłanych z całej Polski. Wśród finałowych utworów znalazł się utwór napisany przez naszą uczennicę – Patrycję Jędrzejewską z klasy 2a.

 

19 listopada 2012 r. odbył się II etap wojewódzkiego konkursu „Konstanty Wolny – pierwszy Marszałek Sejmu Śląskiego” pod patronatem marszałka województwa śląskiego, Śląskiego Kuratora O światy oraz dyrektora IPN w Katowicach. W konkursie wziął udział uczeń naszej szkoły – Tomasz Draga z klasy II b, który za swój wynik otrzymał wyróżnienie.

 

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach jest organizatorem IV edycji Konkursu IV edycji Konkursu Wiedzy o Języku Angielskim i Kulturze Krajów Anglosaskich w Sosnowcu. Etap szkolny odbył się 9 listopada 2012r.

Oto wyniki:
I miejsce - KAROLINA WEIRAUCH - kl. II a
II miejsce - DENIS GRZEGORCZYK - kl. II b
III miejsce - MARTA PESZKE - kl. III a i ŁUKASZ CENA - kl. II a
WYRÓŻNIENIE:Marta Zborowska - kl. II a, Anna Kurowska - kl. II b oraz Karolina Sosz - kl. III a
Do II etapu zakwalifikowali się:
Karolina Weirauch z kl. II a oraz Denis Grzegorczyk z kl. II b, którzy pokonali 2000 innych kandydatów z 80 szkół ponadgimnazjalnych.