^ Back to Top

AKTUALNIE NA STRONIE

We have 30 guests and no members online

 

Klasa przyrodnicza

Klasa o profilu przyrodniczym (po pierwszej klasie uczniowie wybierają wg własnych zainteresowań przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym)

Myślisz o tym, by studiować na kierunkach medycznych? A może marzysz o turystyce, ochronie środowiska czy dietetyce? Chcesz pomagać zwierzętom jako weterynarz? A może studiować na kierunkach politechnicznych i zostać inżynierem? Jeśli tak, to znalazłeś odpowiednią klasę.

W klasie przyrodniczej biologia, chemia i geografia nie będą miały przed Tobą żadnych tajemnic, a drzwi kariery staną przed Tobą otworem.
 
Nauka w tej klasie i zaproponowany dobór przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym (ich wyboru dokonasz dopiero po klasie pierwszej spośród: biologii, chemii, geografii, fizyki, matematyki, informatyki) daje Ci możliwość podjęcia studiów na takich kierunkach jak: medycyna, farmacja, rehabilitacja, fizjoterapia, kosmetologia, dietetyka, ochrona środowiska, weterynaria, inżynieria środowiska, biotechnologia, górnictwo i geologia, turystyka i krajoznawstwo, wychowanie fizyczne.

W ramach zajęć lekcyjnych odbywać się będą zajęcia terenowe z biologii i geografii.

Będziesz mógł uczestniczyć w edukacyjnych projektach unijnych oraz wyjazdach na uczelnie techniczne. Na lekcjach chemii będziesz przeprowadzał eksperymenty i projekty badawcze w laboratorium chemicznym.

Szczególnie uzdolnionym uczniom proponujemy indywidualny tok nauczania, a uczniom mającym zaległości pomoc w ich nadrobieniu.
 
Nauka w tej klasie rozwija kształtowanie postawy aktywności badawczej i odpowiedzialności za środowisko lokalne, kształci zdolność pracy w zespole w ramach prac nad projektami i uczy formułowania wniosków dotyczących poznanych zjawisk na podstawie prowadzonych doświadczeń laboratoryjnych i badań w terenie.